FAQ    |    Mapa strony    |    Kontakt    |    Strefa klienta    |    Zarejestruj się
Strona główna > Baza wiedzy > Bezpieczny Software > Jak prawidłowo archiwizować dane, czyli słów kilka o BitBank

Baza wiedzy

Jak prawidłowo archiwizować dane, czyli słów kilka o BitBank

Backup online to coraz bardziej popularne rozwiązanie, zapewniające bezpieczeństwo strategicznych danych firmy lub osoby. Wpisuje się ono w szybko rozwijającą się gałąź cloud computingu. Użytkownik korzysta z prostej w obsłudze aplikacji, za pomocą której typuje katalogi mające zostać zarchiwizowane. Istnieje cały szereg zalet takiego rozwiązania. Pozwala ono zaoszczędzić środki finansowe, a dzięki łatwej obsłudze nie ma konieczności zatrudniania specjalisty IT. Użytkownik wykupuje przestrzeń dyskową odpowiednią do swoich potrzeb i nie musi inwestować w infrastrukturę sprzętową, którą zapewnia usługodawca. W przypadku usługi BitBanku zarchiwizowane dane są dostępne z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu, a przede wszystkim są bezpieczne ze względu na fakt, że usługa jest organizowana w oparciu o profesjonalne Data Center, co sprawia, że nie występują przerwy w dostępie do usługi.


W przypadku lokalnych serwerów zapewnienie takiego poziomu zabezpieczenia nieprzerwanej pracy wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Kluczową zaletą jest jednak bezpieczeństwo. Aplikacja BitBank korzysta z obowiązujących standardów bezpieczeństwa wykorzystywanych w Internecie. Połączenie użytkownika z serwerem jest zabezpieczone protokołem SSL, który jest wykorzystywany także przy transakcjach bankowych i innych operacjach z użyciem zastrzeżonych danych. Dodatkowo pliki wysyłane na serwer są kompresowane i szyfrowane algorytmem AES. Jest to algorytm uznany przez National Institute of Standards and Technology za standard bezpiecznego szyfrowania danych. Użytkownik przy rejestracji ustala, poza standardowym loginem i hasłem, klucz szyfrujący, który jest znzny tylko jemu.. Do wyboru są klucze o mocy 128 i 256 bitów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet jeśli ktoś uzyskałby dostęp do przechowywanych plików użytkownika, nie będzie w stanie ich otworzyć. Barierą nie jest platforma, ponieważ aplikacja BitBank działa zarówno pod windowsem, maciem i Linuksem. Aplikacja jest także przystosowana do archiwizowania Exchange i SQL, co jestkorzystne zarówno dla małych, jak i dużych firm, które chcą zapewnić należyte bezpieczeństwo wytwarzanym przez siebie danym. Fakt, że aplikacja raz uruchomiona będzie wykonywała backup z określoną przez użytkownika częstotliwością również działa na jej korzyść. Nietrudno bowiem po dniu spędzonym w pracy pamiętać o wykonaniu tej czynności ręcznie.


Usługi z zakresu Cloud computingu zdobywają coraz większe uznanie. Zastosowanie technologii dostępnych dotychczas dla dużych koncernów staje się osiągalne dla mniejszych firm, a także dla prywatnych użytkowników. Claud computing pozwala wkroczyć na nowy poziom obsługi IT przy niewielkich nakładach finansowych. Biorąc pod uwagę fakt, że utrata danych może być fatalna w skutkach, oferowane przez BitBank rozwiązanie pozwala zapomnieć o zagrożeniach i w pełni skupić się na funkcjonowaniu i rozwoju firmy.
 Aktualności

Zobacz także

Poznaj BitBank

list więcej

Zalety programu

list więcej

Kup teraz

list więcej

1 minuta dla bezpieczeństwa Twoich danych

1. Zarejestruj się


Wypróbuj darmowe

konto:

Już teraz możesz się cieszyć

własną kopią bezpieczeństwa


Blog

W związku z rosnącym poziomem informatyzacji, również w księgowości warto przyjrzeć się wybranym aspektom prawnym, regulującym postępowanie z dokumentacją...
O programie
Wypróbuj darmowe konto
Blog eksperta